Co będzie potrzebne do tego, żeby uruchomić swoją stronę w sieci internetowej.

Aktualności

Obecnie posiadanie swojej strony internetowej nie stanowi żadnego problemu ani też nie będzie się wiązało z jakimiś wielkimi kosztami. W praktyce niezbędne są do tego trzy podstawowe rzeczy i można już zostać widocznym w internecie dla całego świata. Pierwszym z takich elementów jest domena, to znaczy internetowy adres pod którym strona będzie widoczna. W naszym kraju najbardziej popularne będą domeny z końcówką pl, lecz inne też się cieszą sporym wzięciem.

usługi - internetowa strona
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane na stałe a jedynie dzierżawione, z takich też powodów trzeba je co rok przedłużać. Lecz nie będą to jakieś ogromne koszty, gdyż w zależności od firmy cena takiego przedłużenia będzie wynosić około stu złotych. Lecz samo zarezerwowanie adresu nie umożliwi jeszcze wyświetlania strony, bo należy jej treść gdzieś fizycznie umieścić. Do tego celu będzie służył hosting stron, to znaczy specjalne miejsce na serwerze dostępnym w sieci. Tego typu hosting łączy się z domeną, a po wgraniu na niego plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, jacy ją będą odwiedzać.

Mając już swój hosting oraz domenę pomyśleć należy o kolejnym elemencie, czyli zawartości serwisu. Do tego jest dostępnych wiele narzędzi i technologii, a wszystko będzie sprowadzone do tego, aby ostatecznie wysłać do przeglądarki kod HTML, na podstawie którego będzie wyświetlona odpowiednia strona. Jeśli ktoś chce, to może samodzielnie przygotować stronę od samego początku, chociaż będzie to zajęcie dość czasochłonne i dość żmudne. Skorzystać także można z jakiś programów które pomagają w projektowaniu stron, takich narzędzi jest sporo dostępnych na rynku. Można też pójść w innym kierunku i skorzystać z gotowych systemów CMS, przy pomocy których można zrobić projekt i zrealizować swój serwis bez konieczności znania programowania. Niezwykle dużą popularnością cieszy się na przykład hosting wordpress, na którym już od razu otrzymuje się kompleksowe środowisko tej najbardziej popularnej na świecie blogowej platformy.

Żeby zbudować swoją stronę starczy poszukać jakiejś oryginalnej skórki, poustawiać wszystkie niezbędne parametry i za pomocą wygodnego narzędzia do edycji wprowadzić całą zawartość(więcej).