Czemu trzeba założyć album rodzinny?

Aktualności

Album rodzinny to dla wielu rodzin cenna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Stanowi on swego rodzaju kronikę i pozwala zachować ważne chwile i momenty.

Cyfrowe odbitki
Source: http://www.sxc.hu
Atrakcyjna i bezcenna pamiątka
Założenie rodzinnego albumu ma niewątpliwie dużo zalet. We współczesnych czasach, gdy popularne są aparaty cyfrowe, a wysokiej jakości fotografie można równie dobrze wykonać przy pomocy telefonu komórkowego, sztuka fotografowania odchodzi powoli w zapomnienie. Ponieważ nie stosujemy kliszy, a samo zdjęcie możemy po chwili obejrzeć na ekranie, coraz rzadziej wybieramy wywołanie fotografii. A szkoda – przetrzymywanie drogocennych fotografii pamiątkowych na dysku komputera jest niekiedy ryzykowne, bowiem wystarczy wirus bądź awaria sprzętu, żeby bezpowrotnie je utracić. Wywołując fotki w zakładzie fotograficznym będziemy mieć pewność, że tego typu pamiątki nie znikną. Warto także drukując zdjęcia zrobić w kilku egzemplarzach, żeby w razie potrzeby móc obdarować nimi innych członków rodziny. Warto przy tym zaznaczyć, że stworzenie rodzinnego albumu może być świetnym upominkiem dla rodziców w związku z rocznicą ślubu – zamieszczenie w nim zdjęć z kluczowymi dla rodziny wydarzeniami na pewno będzie wartościową pamiątką.

Co brać pod uwagę?
Odbitki cyfrowe są dostępne obecnie w każdym zakładzie fotograficznym, a zamówienie można składać nawet z udziałem internetu – wystarczy jedynie wysłać oczywiście spakowany plik uwzględniający fotografie. Jeśli do albumu dodamy zdjęcia pamiątkowe z dawnych lat, także nie będzie z tym żadnych problemów, gdyż możemy skorzystać z usługi reprodukcji fotografii. Nawet jeżeli będzie ona w jakiś sposób zniszczona, umiejętny specjalista z pewnością będzie umiał takie zdjęcia odbitki odpowiednio odnowić. Szukając albumu weźmy pod uwagę jak został wykonany – powinien być rzetelnie szyty, żeby wytrzymał przez wiele lat i zachował się dla kolejnych pokoleń.

Możemy zdecydować się na wersję, gdzie odbitki cyfrowe będą wklejane, albo umieszczane w specjalnych kieszonkach. Pamiętajmy, by umieszczone w albumie rodzinnym fotografie podpisywać na odwrocie – w ten sposób nikt nie będzie miał problemów z rozpoznaniem osób znajdujących się na fotografii nawet po upływie wielu lat.