Czy warto naprawiać telefon na własną rękę? Czy lepiej oddać go do profesjonalnego serwisu?

Aktualności

Telefony z ekranami dotykowymi są aktualnie najpopularniejsze, możemy odnosić wrażenie, że każdy z nich korzysta. Wszystko to jednakże może posiadać swoje wady i zalety, bo jak tego typu ekran się popsuje, to telefon staje się niezdatny do użytku.

Nie znaczy to jednak, że nie mamy szansę go uratować. naprawa dotyku jest w stanie być bardziej lub mniej trudna, bez wątpienia jednak większość może zależeć od typu usterki. Jeśli to jest kłopot z oprogramowaniem, to mamy szansę choćby kosztem zapisanych danych, odinstalować i przeinstalować system na nowo. Jednak niestety, nie każdy z przypadków jest taki sam, więc zamiast samemu na własną rękę starać się lepiej oddawać tego rodzaju telefon do serwisu. naprawa telefonów to domena dla speców z tego rewiru. Mamy okazję oczywiście próbować, jednak pojawia się wtedy ryzyko, że pogorszymy jeszcze stan telefonu.

telefon komórkowy
Author: NOKIA
Source: NOKIA

co więcej, w serwisie nasz telefon odzyskają szybciej i może jeszcze uda im się odzyskać dane. Identycznie korzystniej oddać do serwisu, kiedy defekt jest wynikiem przyczyn mechanicznych. Bez wątpienia ciężko wtedy oceniać, w czym rzecz, gdyż przyczyn awarii może być bardzo wielkie. Mnóstwo elementów jest niewielka i delikatna, więc tym bardziej samemu nie naprawimy tego rodzaju telefonu. Do większości tego typu usterek potrzeba specjalnych manipulatorów. Jedyną częścią, którą można stosunkowo łatwo wymieniać jest ekran, ale i do tego potrzebne jest dużo precyzji i dobre ręki. Tak samo zerwane taśmy, które samodzielnie możemy przyczepić, ale jak w ostatnim przykładzie – lepiej powierzyć to profesjonalistom.

Czasem zamiast oddać do naprawy lepiej kupić nowy. Na pewno posiada to sens w przypadku starych modeli, do których części mogą być zbyt drogie. Wtedy kupno najnowszego telefonu wydaje się dobrym pomysłem, choć oczywiście każdy przypadek jest inny. Podsumowując nie zapominajmy jednak, że oddawanie telefonu do naprawienia, to w większości sytuacji najdoskonalszy pomysł, bo koszty są najmniejsze, a efekt niezwykle wymierny. Z reguły jednak opłaca się skorzystać z polecanych miejsc, gdzie zatrudnieni są profesjonaliści, osoby które znają się na swoim fachu. Tylko wtedy jest szansa, że napawa będzie zrobiona najlepiej.