Dotykowy telefon – jak o niego dbać?

Aktualności

Na chwilę obecną mało kto wyobraża sobie życie bez smartfona. Nie jest on już, tak jak kiedyś, wyłącznie narzędziem komunikacji za pomocą krótkich wiadomości tekstowych a także połączeń. Coraz nagminniej komórka to również aparat fotograficzny, kalendarz, budzik, latarka, odtwarzacz multimediów oraz Bóg wie, co jeszcze. Możliwości użytkowania modnych ostatnio telefonów dotykowych są prawie nieograniczone – toteż nie dziwi fakt, iż smartfony są tak popularne pośród eksploatatorów. Telefon dotykowy potrafi być bardzo praktyczny, jednakże ma tendencję do usterek. Jakim sposobem im zapobiegać? Jak dbać o smartfon tak, ażeby służył nam przez lata?

fotos - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
usługi - landszaft
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Ekran oraz dotyk. Najważniejszy element konstrukcyjny smartfonu. To on umożliwia używanie aparatu. W komórce obsługiwanej przez dotyk, dysfunkcja ekranu może zupełnie uniemożliwić jej użytkowanie. Coraz nagminniej w przypadku awarii ekranu dotykowego nie można liczyć na serwis w ramach gwarancji. Ta bardzo sporadycznie jest rozpatrywana pozytywnie – udowadnia się właścicielowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie oraz tym samym jego winę, bądź stwierdza się uszkodzenie mechaniczne. Reperacja ekranu poza gwarancją staje się zaś ogromnie kosztowna, często w ogóle nieopłacalna. Toteż wskazane jest troszczyć się o ekran dotykowy i traktować go we właściwy sposób. Gdy niezbędna będzie wymiana wyświetlacza, warto wpisać w swój komputer: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Bezwzględnie, po wyeliminowaniu folii fabrycznej z ekranu dotykowego telefonu, powinniśmy zaopatrzyć się w nową folię ochronną, na przykład poliwęglanową. Chroni ona ekran przed zabrudzeniami i rysami, stanowi barierę przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, to jest deszczem czy nadmiernym słońcem. Kosztuje od paru do parunastu złotych i można ją kupić w sieciowych sklepach z AGD, salonach komórkowych, także tych internetowych. Folię przykleja się na dokładnie oczyszczony ekran. Dobrze zamontowana może posłużyć przez parę miesięcy. Jeśli zaczyna się zrywać, trzeba ją wymienić na nową.

Co jeszcze może zaszkodzić ekranowi dotykowemu? Na pewno może on się zepsuć od kontaktu z wszelkimi płynami, chociaż na rynku są osiągalne już telefony, jakie działają pod wodą. Typowe ekrany dotykowe powinny być jednakże trzymane z dala od wody, tłuszczów. Dotykowe ekrany czyści się gałgankami z mikrofibry, zaś w ostateczności tylko specjalnymi sprayami.