Internet i telefon komórkowy – siła sygnału nie zawsze jest odpowiednio mocna. Co wtedy zrobić?

Aktualności

Mimo coraz powszechniejszego dostępu do globalnej sieci komputerowej nadal niemała grupa użytkowników ma problem z mocą sygnału. Jak temu zaradzić, czy znane są sposoby, które pozwolą wzmocnić sygnał?

Wzmacniacz
Częstym problemem osób, które korzystają z Internetu jest brak dostępu. Na ogół przyczyną tego typu problemów jest niedostatecznie mocny sygnał. Problem ten można efektywnie rozwiązać, decydując się na wzmocnienie sygnału. W takim przypadku przydatna okazuje się być antena wifi. Dostępna w sklepach antena WIFI, która przeznaczona jest do wzmocnienia sygnału może mieć charakter dookólny lub kierunkowy. Z anteny dookólnej mogą korzystać osoby, które chcą wzmocnić sygnał bez względu na miejsce, w którym łączą się z bezprzewodowym Internetem, czyli w w każdym pomieszczeniu domu.

Fale, które emitują anteny tego typu rozchodzą się bowiem w każdym kierunku, właśnie dlatego wzmacniają sygnał w każdym miejscu domu. Z kolei kolejny rodzaj anten zalecany jest tylko wtedy, kiedy zależy na wzmocnieniu sygnału, gdyż modem znajduje się w znacznej odległości od miejsca, w którym znajduje się komputer. Oba typy anten wzmacniają sygnał bardzo skutecznie. Ich plusem jest dość niska cena.

Problemy ze zbyt słabym sygnałem mają nie tylko osoby korzystające z komputerów, ale także osoby, które używają telefonów komórkowych. W sprzedaży pojawiły się jednak urządzenia, które pomogą tego typu problem rozwiązać. Każdy, kto ma problem z sygnałem GSM może zamontować we wnętrzu własnego domu czy mieszkania wzmacniacz sygnału gsm. Oferowany dzisiaj wzmacniacz sygnału GSM świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których zdecydowano się zastosować szyby , których powierzchnię pokryto związkami metalicznymi, które zmniejszają dostęp sygnału GSM. Można je umieszczać również w budynkach, które położone są w zbyt wielkiej odległości od nadajnika. Jaki wzmacniacz należy wybrać, zależy od rozległości obszaru, na którym pojawia się problem z sygnałem. Im ten obszar jest większy, tym siła wzmacniacza powinna być większa.

Sygnał sieci telefonii komórkowej można wzmocnić także anteną montowaną na zewnątrz kierunkową lub dookólną anteną o charakterze wewnętrznym. Anteny zewnętrzne umieszcza się na zewnątrz budynków na masztach antenowych. Antenę wewnętrzną można umieścić na ścianie lub na suficie. Rewelacyjnie wzmocnią one sygnał i zlikwidują problemy.