Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Aktualności

Niełatwo nadążyć za rozwojem technologicznym. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu nie odnajdywały wykorzystania teraz są wykorzystywane na porządku dziennym. Odnosi się to do zarówno o progres powiązany ze sprzętem biurowym, jak również stricte dotyczącym pracy.

komputery - obrazek
Author: EDUSPACES - przestrzenie edukacji XXI wieku
Source: http://www.flickr.com
Doskonałym przykładem wydaje się funkcja bluetooth. Kiedyś stosowane przeważnie w komórkach, w celu przekazywania wiadomości w formacie JPG między użytkownikami. Obecnie funkcja bluetooth ma każde urządzenie typu laptop, natomiast jego wykorzystanie rozwinięto z biegiem lat. Zalety? Nade wszystko prędkość przepływu informacji pomiędzy urządzeniami. Dodatkowo nie trzeba podłączać kabli, które denerwują wszystkich. Czy do tej pory wymyślono coś bardziej unikatowego?

Oczywiście, przecież technika pędzi bezustannie. Aktualnie hitem są w Internecie tzw. beacony. Co to jest beacon? Jest to nic innego jak nowoczesny model ochrony. W jaki sposób z niego skorzystać? Wystarczy zamontować urządzenie z Bluetooth do danej rzeczy, którą ma się zamiar kontrolować. Następnie istotne jest zarejestrowanie na podanej witrynie WWW wtedy system działa. W jaki sposób? Przez czujnik ruchu zawarty w urządzeniu. Beacon rejestruje potencjalne zagrożenie i wysyła wiadomość do zainteresowanego o tym , iż coś ma miejsce.

Gdy ktoś podejdzie do zabezpieczonego przedmiotu, urządzenie przesyła sygnał na komórkę właściciela sugerując próbę ingerencji. Czemu to służy? Głównie umożliwia monitorowanie cennej rzeczy jak na przykład samochodu, a to umożliwia przede wszystkim na uniknięcie rabunku.