Jakiego rodzaju system jest najbardziej odpowiedni dla naszego komputera? Windows 7, a może Windows 10?

Aktualności

W naszym kraju z pewnością najpopularniejszy jest Windows 7, ale to się zmienia, a to dzięki Windows 10. Wiele osób więc planuje przesiąść się na ”dziesiątkę”, ale czy to odpowiedni pomysł?

Kolejny, dość identycznie nazywający się system, mamy tu na myśli Windows 8.1 nie zdobył za dużą liczbę zwolenników, tak więc większość została przy starej, dobrej siódemce. Windows 7 w ogóle góruje nad pozostałymi systemami z rodziny firmy Microsoft. Weźmy taki XP, jest daleko w tyle. Czemu tak się dzieje? To jest po prostu dobry system, nie ma problemu z takimi nieskomplikowanymi problemami jak zapomniałem hasła windows 7, jak i większymi awariami. Z innymi systemami bywało różnoraki, tak więc użytkownicy wolą nie kombinować. Czy warto zmieniać 7 na 10? To zależy.

komputer bez hasła
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
W ”siódemce” duże znaczenie odgrywają sprzętowe wymagania. Znaczna ilość starych komputerów pracuje na tym starym systemie, użytkownicy natomiast boją się, że nowy system może przeszkodzić w nie za bardzo płynnym funkcjonowaniu komputera. Choć hasło użytkownika windows nie ulegnie zmianie, to odmienić się może jednakże o wiele więcej. Pod tym względem nie musimy się bać, gdyż wystarczy procesor, który pracuje z wydajnością 1,0 GHZ pamięci RAM, przestrzeni wolnej - 16 GB, dobra będzie karta graficzna jaka obsługuje DirectX 9 wraz ze sterownikiem WDDM. Jeśli chodzi o wygląd to Windows 10 prezentuje się ciekawiej, ale to w sumie nie dziwi, gdyż w zasadzie odświeżenie jest korzystne. W siódemce wystarczy wpisać nazwę aplikacji w polu wyszukiwania menu Start, dzięki czemu bez trudności ją włączymy enterem. Identycznie jest w Windows 10.

Istnieje jednak nieduża różnica, gdyż wszystkie kolejne zapytania są robione przez Cortanę, co oznacza wirtualną asystentkę Microsoftu. Na jednym, jak i drugim systemie można instalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W ”dziesiątce” to się odmieniło, ponieważ pojawia się zupełnie nowa przeglądarka jaka nazywa się Spartan. Ma bardzo dużo możliwości, których nie ma Internet Explorer. Oferuje on znacznie więcej, a dodatkowo działa na pozostałych urządzeniach. Jak widać więc, nie ma co się bać Windows 10.