Nowoczesne technologie wykorzystujące laser oraz diody LED- projektory, które zachwycą nas wyświetlaniem obrazu w bardzo dobrej jakości a także odwzorowaniu barw

Aktualności

Projektory są stosowane od wielu lat, zarówno do prezentowania treści edukacyjnych jak również do innych zadań. Pomimo tego, iż pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się jakiś czas temu, tworzone są coraz nowsze konstrukcje jak również rozwiązania, które pozwalają na jeszcze lepsze wyświetlanie obrazu.

Projektor
Author: Indalo PR
Source: Indalo PR
Lampy przekształcały się na tyle, że zyskiwały coraz to większą moc przy zminimalizowaniu rozmiarów. Ponadto, tworzono coraz bardziej energooszczędne ich odmiany. Niestety nie udało się skonstruować wydzielających na tyle malutko energii cieplnej modułów, jakie można byłoby studzić pasywnie – wszystkie konstrukcje mają cichsze czy też głośniejsze wentylatorki. Do tego trzeba było korzystać z systemów ochraniających wnętrza rzutników przed pyłem, jaki zakłócał pracę wentylatorów, lecz osadzając się na elementach toru świetlnego, wywoływał pojawianie się zanieczyszczeń zauważalnych na ekranie. Paru wytwórców, pragnąc poprawić parametry układów wykorzystujących diody LED, wymyśliło projektor laserowy (www.bezlampowe.pl/), jaki jest w stanie zapewnić należytą jasność. Natrafili oni jednak na duży kłopot, albowiem aby uzyskać obraz o właściwym nasyceniu barwami, należy zagwarantować jednakową porcję światła niebieskiego, zielonego oraz czerwonego. Nim zdecydujesz się na kupno nowiuteńkiego projektora sprawdź projektory LED ranking.

Obecne technologie wykorzystują głównie projektory laserowe, które świetnie wpisały się w nowoczesne standardy sprzętu. Dawniej wykorzystywane był zwykłe lampy, które z roku na rok stawały się coraz mniejsze i posiadały coraz większą moc. Kiedy na rynku pojawiły się pierwsze diody LED, rynek zaczął stosować tą bardzo przydatną technologię do rozmaitych celów. projektor laserowy jest właśnie jednym ze sprzętów, w którym wykorzystywane są także diody LED. Oprócz tego, iż są one przyjazne dla środowiska, gdyż świetnie oszczędzają energię elektryczną, możemy liczyć na wyświetlanie obrazu w bardzo dobrej jakości. Jedyną wadą tego rodzaju projektorów była nieduża jasność światła, ale dzięki zastosowaniu lasera szybko rozwiązano ten problem.

Projektor LED
Author: Philips
Source: Philips
W obecnych czasach najlepszym produktem z działu projektorów będzie projektor laserowy. Taki sprzęt jest znacznie lepszy niż klasyczne projektory jak również wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Projektor laserowy wykorzystuje nie tylko laser, ale także diody LED, dzięki którym sprzęt zyskał bardzo dużo zwolenników. Diody LED zrewolucjonizowały rynek, stając się niezwykle przydatnym rozwiązaniem o szerokim zastosowaniu w w różnych dziedzinach. Są przyjazne dla środowiska, bowiem doskonale oszczędzają energię. Na początku projektory LED cechowały się słabą jasnością, jednakże gdy umieszczono w nich laser stały się niezwykle atrakcyjnym produktem dla wielu klientów, szukających nowoczesnych rozwiązań.

Wytwórcy przez minione lata głowili się nad tym, jakim sposobem otrzymać układy lampowe, które nie nastręczałyby używania rtęci i innych szkodliwych substancji, a także były bardziej energooszczędne. Wszystko to, aby sprostać wyczekiwaniom użytkowników, którzy są coraz to bardziej nastawieni na ekologię. Dopiero od paru lat, gdy pojawiły się pierwsze diody LED o dużej jasności, stosowane są coraz szerzej w różnych urządzeniach. Dzięki nim można było skonstruować projektory przenośne, które mogą być zasilane akumulatorkami. Określone dla nich nieduże ogniwa są w stanie zapewnić do 3 godzin ciągłej pracy. A wszystko to dzięki energooszczędnym źródłom światła wykorzystującym diody ledowe i niewymagającym schładzania. Mankamentem takich urządzeń jest znikoma jasność – średnio 200 ANSI lumenów, co wymaga pełnego zaciemnienia bądź małej odległości od ekranu aby móc uzyskać obraz o akceptowalnej jakości.