Obecnie rynek pracy wymaga od nas rozeznania się w konkretnym temacie, a także wiedzy na temat języków obcych – opłaca się się uczyć

Aktualności

Nauka języka obcego jest obecnie nie tylko modna, ale i obowiązkowa, zważywszy na nasz krajowy system edukacyjny. Rzecz jasna nie musi być wyłącznie elementem dodatkowym, ale wiązać się z wykonywaniem konkretnego zawodu w przyszłości.

fotka - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
migawka - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Zawodów, gdzie język obcy jest konieczny jest w praktyce bardzo dużo. Część z nich opiera się już w podstawie na znajomości języka i jest to na przykład praca tłumacza. Jego rolą jest przekładanie tekstów z innego języka na rodzimy i na odwrót, jak również popularne tłumaczenie symultaniczne, a więc takie, w jakich specjalista przekłada z miejsca wypowiedź na obcy język. Praca tego rodzaju może być bardzo ciekawa i inspirująca, zwłaszcza, jeśli może odbywać się różnych miejscach. Tłumacze ustni powinni być bardzo elastyczni i często muszą wykonywać ją będąc w rozjazdach, co ma rzecz jasna swoje plusy, jeżeli możemy przy okazji odwiedzić nowe, interesujące miejsca.

Następnym zawodem, w którym znajomość języka obcego jest bezwzględnie potrzebna jest przykładowo stewardessa albo hostessa, która promuje produkty zagranicznej marki. Stewardessa ma na bieżąco kontakt z klientami posługującymi się obcym językiem, stąd też winna znać go w jak najlepszym zakresie. Z kolei hostessy warszawa także muszą umiejętnie operować językiem obcym, między innymi po to, żeby móc jak najlepiej zareklamować produkt i odpowiedzieć zainteresowanym klientom, na wszystkie ich zapytania.

Rzecz jasna, jest jeszcze dużo innych zawodów, w jakich znajomość języka obcego jest ważna i zazwyczaj są to zawody dotyczące fachowej obsługi klienta. Dlatego warto jak najlepiej dobrze wykształcić się chociaż w jednym języku obcym i się na nim dobrze znać – przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Warto również na bieżąco uczyć się nowych słówek. Nie każdy z nas musi być poliglotą, niemniej każdy może znaleźć w ciągu dnia godzinę na uczenie się języka.

Na obecnym rynku pracy znajomość języka obcego jest w cenie. Takie prace, w jakich niezbędna jest w praktyce znajomość obcego języka są zwykle dużo lepiej płatne. Warto zatem rozwijać się w tym zakresie.