Poczuj piękno Kaukazu - a więc kilka pomysłów na interesujący urlop we wspaniałym miejscu

Aktualności

Polacy pokochali podróże, co można z łatwością zauważyć każdego roku, zwłaszcza podczas okresu wakacyjnego ale i nie tylko. Zwiedzamy sporo miejsc na całym świecie, jednakże w czołówce najchętniej odwiedzanych destynacji ciągle pozostaje Grecja bądź też Turcja lub Hiszpania. Niemniej jednak w ostatnich latach widać dość wyraźny wzrost zainteresowania krajami, które dotychczas nie były zbyt chętnie odwiedzane przez Polaków.

podróż - rzut
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
wizja - podróż
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich krajów jest Gruzja, w której pozostaje wciąż dużo do odkrycia. Większość ludzi, którzy udają się po raz pierwszy do tego kraju nie wie do końca czego można oczekiwać. Tymczasem już po powrocie do Polski oczarowani urokiem Gruzji zapowiadają, iż będą chcieli tam na pewno wrócić. To, co może urzekać w tym państwie jest z całą pewnością mieszanka kultur oraz wpływów azjatyckich oraz europejskich, ponieważ Gruzja jest położona właśnie na pograniczu tych dwóch kontynentów. Kraj ten odznacza się wspaniałą przyrodą jak i pięknem górskich szczytów, rzek a także urokliwych dolin. wycieczki do gruzji są zatem z oczywistych przyczyn coraz bardziej wybierane. Kraj ten przyciąga sporą liczbę odwiedzających, którzy mogą tutaj znaleźć coś, co na pewno ich zainteresuje. Gruzja jest doskonałym miejscem na wędrówki bądź też trekking. Z całę pewością możemy powiedzieć, że jest to kraj kontrastów - z jednej strony możemy cieszyć się dziewiczą przyrodą oraz bogatą kulturą, z drugiej jesteśmy w stanie podziwiać dynamicznie miasta takie jak Tbilisi czyli stolica państwa, bądź też Batumi. Jeśli chodzi więc o państwo takie jak gruzja zwiedzanie może mieć różny charakter w kontekście tego, co nas najbardziej interesuje. Warto zwrócić uwagę na aspekt, o jakim wspominają niemal wszystkie osoby, które odwiedziły ten wspaniały kraj, czyli na niezwykłą gościnność mieszkańców. Spora liczba Gruzinów jest szalenie otwarta oraz serdeczna dla odwiedzających. Co powszechnie wiadome, Gruzini nie ukrywają swej sympatii dla mieszkańców naszego kraju.

Do Gruzji można wybrać się samodzielnie, jednakże świetnym pomysłem jest skorzystanie z usług konkretnego biura podróży czy też firmy, która organizuje wycieczki w te zakątki Europy. Takim sposobem będziemy pewni, iż wszystko będzie zaplanowane na najwyższym poziomie. Ponadto, będziemy mogli wykorzystać wiedzę przewodników oraz organizatorów jeśli chodzi o to, co wypada zobaczyć.