Programy dla serwisów samochodowych

Aktualności

Warsztat samochodowy łatwiej prowadzić wykorzystując dostęp do nowoczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do rodzaju prowadzonej działalności, nie tylko uefektywni codzienną pracę, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo zebranych danych.

Oprogramowanie do warsztatu samochodowego
Author: uniquelycat (Cathy) Smith
Source: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu samochodowego może oprócz ewidencjonowania bazy klientów oraz wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy również do wystawiania rachunków. Jest niezwykle pomocny, bowiem z jego pomocą można analizować historię napraw, wrócić do opisu wcześniejszych usterek i na podstawie zgromadzonych informacji zaplanować przebieg naprawy.

Pprogramowanie dla serwisu to też ułatwienie klientowi kontaktu z warsztatem. Ponadto za pomocą oprogramowania możemy prowadzić terminarz napraw i przeglądów. Sprawdzenie ceny części samochodowych czy usług serwisowych, inwentaryzacja i przechowywanie danych to ułatwienie w codziennej pracy. Wszystkie działania, które są skoncentrowane w jednym programie, pozwalają na systematyczny dostęp do rozmaitych funkcji, które wynikają z przetwarzania informacji. Wykorzystując oprogramowanie, serwis może informować klientów o zbliżającym się terminie przeglądu lub innych koniecznych zabiegach. Takie oprogramowanie - sprawdź stronę - można dopasować zarówno do pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, skuterów, motocykli, autobusów, urządzeń rolniczych czy quadów. Dlatego przy kupnie oprogramowania należy sprawdzić, jakie możliwości rozwoju ma dane oprogramowanie, by w przyszłości można je było dostosować do oferty warsztatu.

oprogramowanie business intelligence - odwieź www - dla serwisu to również możliwość przeprowadzania diagnostyki stanu pojazdu i zlokalizowania usterek. Stosując podłączenie maszyny przez program dla warsztatu, możemy zdiagnozować samochód oraz przystąpić do jego naprawy. Nowe modele samochodów wyposażone są mnóstwo podzespołów elektronicznych, które mogą ulegać awarii. Czasami oprogramowanie pojazdu wymaga aktualizacji lub wprowadzić musimy sterowniki. To wszystko dokonuje się za pomocą komputera, który połączony z oprogramowaniem w samochodzie, wychwytuje usterki. To sprawia, że naprawy są szybsze i bardziej precyzyjne.

Część programów diagnostycznych, prócz zdiagnozowania usterki, pozwala bazować także na instrukcjach jak usunąć wykrytą wadę. Instrukcje mogą okazać się bardzo pomocne. W bardziej zaawansowanych wersjach system komputerowy umożliwia przesyłanie specjalnych biuletynów serwisowych oraz dostęp do pomocy technicznej a także możliwości zamówienia niezbędnych do naprawy części samochodowych.