Zastanów się zagadnieniem zabezpieczenia własnego mieszkania

Aktualności

Dom oczywiście większości osobom kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa i azylem, gdzie nie może nam grozić nic złego. Aby jednak tak było, warto zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenia – dzięki nim z pewnością żaden intruz nie wejdzie na naszą posesję.

Wytrzymałe ogrodzenie
Jednym z najczęściej używanych zabezpieczeń domów jednorodzinnych i całych posesji jest bez wątpienia właściwe ogrodzenie. Decydując się na płot i słupki zwykle kierujemy się kwestiami estetycznymi oraz jakością wykorzystanych materiałów tak, żeby cała konstrukcja posłużyła nam długo nie tracąc na wyglądzie. Nie mniej ważne są również kwestie praktyczne – jeśli murek ogrodzenia zlokalizowany jest bliżej ulicy gdzie jest m.in. brudzony przez deszczówkę spod kół mijających samochodów, lepiej jest wybrać materiał łatwy do czyszczenia.

Lubimy, kiedy nasz dom otacza elegancki płot, jednak warto pamiętać, że ma on także za zadanie oddzielić w pewien sposób posesję od ulicy i zagwarantować intymność, jak również sprawić, że nikt obcy nie przedostanie się na naszą działkę. Stąd też warto solidnie przemyśleć rozmieszczenie furtek i bram wjazdowych – najlepiej, gdy są one widoczne z okien domu i można nimi sterować za pomocą pilota, by je wygodnie otworzyć nie opuszczając z domu, a jednocześnie mieć kontrolę nad tym, kto dostaje się na posesję.

Monitoring
Domowy monitoring
Korzystnym rozwiązaniem może być także zestaw do monitoringu, który docenią z pewnością osoby często przebywające poza domem. Obecnie sprzęt oferowany w sklepach z elektroniką jest wysokiej jakości i z pewnością spełni swoje zadanie. Wybierając zestaw do monitoringu, który ma rejestrować obraz na zewnątrz nieruchomości, z pewnością warto postawić na sprzęt wodoszczelny. Ponadto najlepiej brać pod uwagę rejestratory szczególnie odporne na akty wandalizmu. Choć te rozwiązania są z reguły droższe, niż prosty sprzęt tego typu, mogą się nam bardziej opłacić.

Domowy monitoring umożliwia kontrolę, co się dzieje wokół naszego domu, a na wypadek włamania – pomoże szybciej rozpoznać sprawców. Jeżeli zatem zależy nam na pełnym bezpieczeństwie, warto jest zastanowić się nie tylko nad solidnym ogrodzeniem, ale także wykorzystać możliwości najnowszych urządzeń do monitoringu.